Новий комплект постільної білизни найкраще перед використанням випрати. Перед пранням наволочку і підодіяльник потрібно вивернути навиворіт. Перший раз постільну білизну з бавовни радиться прати в прохолодній воді на делікатному режимі або вручну. Це дозволяє максимально зберегти яскравість фарб забарвлення.

Також наші мами і бабусі замочували в оцті нові речі, щоб зберегти яскравість фарб. Додайте в воду (на 10 л.) 100 гр. оцту для того, щоб при пранні тканина зберегла свої кольори і з неї вийшли плями, а при полосканні помякшала. Але оцет не можна використовувати разом зі звичайним порошком, так як відбудеться хімічна реакція з виділенням небезпечних сполук. Також не можна наливати оцет безпосередньо на речі, треба його розбавляти у воді, а потім опускати в неї речі.

Безпосередньо перед пранням постільну білизну краще сортувати, відокремлюючи натуральні тканини від синтетичних. Якщо цього не робити, то виріб з натуральної бавовняної тканини втратить свою м'якість і ніжність. Сортування також обов'язково повинно проводитися за кольором і по температурному режиму.

Для прання кольорової постільної білизни рекомендується використовувати тільки пральний порошок, призначений для кольорової білизни або інші миючі засоби, без вмісту хлору.

Особливого ​​догляду вимагає постільна білизна з шовку. Її слід прати на делікатному режимі або вручну, а також перед використанням обробляти антистатиком. Для того щоб виводити плями, можна використовувати різні засоби для виведення плям, що не містять хлор. У воду для полоскання потрібно додавати кондиціонер для білизни, а при віджиманні не можна його закручувати.

Відносно загальних правил догляду за постільною білизною можна відзначити, що її бажано міняти один раз в тиждень. У такому випадку білизну можна буде прати на делікатному режимі, що значно збільшить термін служби.

Бавовну дозволяється прати як в пральній машині, так і руками. Можна вибирати будь-яку температуру і користуватися універсальними миючими засобами. Постільна білизна з натуральної бавовни може дати незначну усадку.

Якщо виробник не вказує обмежень щодо прання, то найкраще для ефективного прання вибирати температуру 40 - 50ºС. Така температура дозволяє знищити всі мікроби. Якщо барабан в автоматичній пральній машині не буде занадто перевантажений, то постільна білизна буде стиратися краще, в більш дбайливому режимі.

Сушити найкраще відразу після прання, для цього можна використовувати сушильну машину, а можна вивішувати білизну на сонці або на мороз. Якщо білизна сушиться на сонці, то краще робити це в вивернутому стані, щоб захистити фарби від вигорання.

Прасування постільної білизни з натуральної бавовни краще здійснювати з лицьового боку, коли матеріал ще злегка вологий.