Щоб постільна білизна прослужила вам довго, зберігши яскравість фарб, міцність і шовковистість тканин, за нею потрібно правильно доглядати!

Прання

  1. Нову постільну білизну з бавовни рекомендується перший раз випрати в прохолодній воді, щоб в подальшому забезпечити максимальний комфорт її використання і збереження кольору надовго. Темні матеріали володіють надлишком фарбувальних речовин. Цей надлишок повинен бути вилучений за допомогою тільки ручного прання.
  2. Міняти постільну білизну краще щотижня. Взимку можна трохи рідше - раз в 10-14 днів. Фахівці не рекомендують прати постільну білизну при температурі вище 40 градусів, переважно слід прати постільну білизну на делікатному режимі.
  3. Готуючи постільну білизну до прання, треба кожен раз вивертати наволочки і підодіяльник навиворіт, кнопки, гудзики і блискавки рекомендується застібнути.
  4. Перед пранням важливо розподілити білизну за кольором і температурними режимами. Вибирати пральний порошок слід з мінімальним вмістом відбілюючих компонентів. Це дозволить надовго зберегти яскравість фарб і тканини.
  5. Постільну білизну з натуральних тканин небажано прати разом з виробами з поліестеру або будь-якого іншого синтетичного матеріалу. Це призводить до того, що білизна втрачає ніжність і м'якість, так як синтетичні волокна, чіпляючись за волокна натуральних тканин, піднімають внутрішній ворс.
  6. При пранні в автоматичній машині, варто пам'ятати, що барабан слід заповнювати на 50%. Це забезпечує легке полоскання і віджимання постільної білизни, і як наслідок ефективне, дбайливе прання.

Сушка

Постільну білизну необхідно сушити відразу після прання. При використанні машинної сушки важливо дотримуватися делікатного режиму. Якщо білизна сушиться під впливом прямих сонячних променів, то вона повинна бути вивернутою навиворіт.

Прасування

Прасують постільну білизну злегка вологою, що сприяє легкому і ретельному розгладженню тканини. Бавовну гладять вологою з лицьового боку, а якщо виріб має вишивку, то його слід прасувати, попередньо вивернувши на виворітну сторону.

Всі вироби з натуральних тканин після прання можуть давати усадку від 2% до 6%, що заздалегідь враховано в розмірі продукції.